Czy pianke stosuje sie do drzwi?

Montaż drzwi podobnie jak okien wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Zwykle drzwi osadza się na specjalnych elementach, które trzeba solidnie umocować do muru. Jednak mimo to szczelina wokół drzwi pozostaje, dlatego trzeba wypełnić ją odpowiednią substancją. Jest nią pianka montażowa. Ten produkt łatwo rozprowadza się w tego typu lukach, a zaraz po tym zasycha.

Dobra pianka montażowa umożliwia błyskawiczny montaż drzwi. Wystarczy tak naprawdę chwila, aby móc już użytkować nowo wmontowane skrzydło drzwiowe. Pianka bardzo szczelnie wypełnia każdą szczelinę i sprawia, że drzwi te solidnie trzymają się muru. To tani, a jakże przydatny produkt. Żaden budowlaniec nie poradziłby sobie bez danego materiału.

Jaki jest cel stosowania pianki montażowej?

Głównym celem stosowania pianki montażowej do drzwi jest wypełnianie szczeliny, która powstaje między murem, a ościeżnicą. Dokładne działanie zostało pisane na https://www.soudal.pl/pianki-montazowe/item/706-montazowa-pianka-pistoletowa. Taka szczelina nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim także psuje cały efekt. Otóż w szczelinie jest luka zatem ościeżnica drzwiowa może nie trzymać się solidnie ściany. Nawet jeżeli na początku wydaje się, że tak jest to już po krótkim czasie można zauważyć liczne objawy. Aby właściwie zamontować drzwi stosuje się właśnie rożnego rodzaju pianki montażowe. W zależności od temperatury panującej w otoczeniu czy też ogólnych warunków można dopasować właściwy rodzaj pianki. Każdy specjalista wykorzystuje podczas montowania drzwi właśnie ten produkt, gdyż jest jedynym słusznym i godnym polecenia rozwiązaniem.